Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ako si správne vybrať účes

12. 6. 2010

 

Oválný obličej
 

Znaky typické pro oválný obličej:

 • přibližně 1,5krát delší než širší
 • brada i linie vlasů jsou jemně vykroužené do oválu
 • obličej je mírně zúžen v oblasti spánků
 • obličej je symetrický a proporcionální. Přibližně jednu třetinu tvoří čelo, střední partie po nos druhou třetinu a poslední třetina sahá od nosu po bradu
Účesy vhodné pro oválný obličej
Obecně je oválný obličej považován za ideální. Lze nosit takřka všechny typy účesů včetně krátkého a superkrátkého účesu. Záleží pak pouze na individuálních požadavcích, vkusu a Vašich představách. Oválný obličej dává prostor pro experiment a také se nemusíte bát extravagantních účesů. Prostě - pokud sladíte účes s Vaší osobností, výsledek je zaručen!
Čemu se vyhnout

Obecně nejsou pro oválný obličej dána žádná omezující pravidla. Při výběru pak nepodceňujte další faktory jako je kvalita Vašich vlasů, jejich objem, časová náročnost údržy účesu a také zda se hodí k Vašemu typu osobnosti a životnímu stylu.

Účesy celebrit s oválným obličejem
Oválná tvář přímo vybízí k experimentům. Inspirujte se účesy celebrit!
Jennifer Aniston Cindy Crawford Cameron Diaz
Courtney Cox Arquette Heather Locklear Katherine Zeta-Jones
   
Uma Thurman

 

 

Znaky typické pro kulatý obličej:

 • obličej je zhruba stejně široký jako dlouhý
 • nejširší je v oblasti lícních kostí
 • většinou široké nízké čelo
 • kulatá brada a plné tváře
 • krk se zdá být krátký
Účesy vhodné pro kulatý obličej

Vhodné jsou polodlouhé účesy bohaté kolem brady, po stranách rovné nebo překrývající obličej. Například pramínky padající do tváře pomáhají obličej opticky zúžit. Vlasy česejte a foukejte do výšky, aby obličej získal na délce. Vhodné jsou vlasy sčesané z čela nebo nabok. V případě ofiny volte raději vrstvenou ofinu nežli rovnou. Vhodným účesem je např. postupně sestříhané páže.

Čemu se vyhnout

Vyhýbejte se obecně širokým účesům a bohatým kudrlinám. Obličej ještě více opticky rozšiřují. Nenoste vlasy stažené dozadu, přitahují pozornost k tvaru obličeje. Nejsou vhodné ani účesy končící v úrovni brady a všechny účesy přidávající na plnosti v oblasti lícních kostí a uší, kde je obličej nejširší.

Na obrázku vpravo vidíte účes, který není příliš dobře zvolen. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou rovně zastříženy a končí v úrovni brady, obličej se zdá být ješte kulatější.

Účesy celebrit s kulatým obličejem
Inspirujte se účesy světově známých osobností!
Christina Ricci Gerri Halliwell Gerri Halliwell Gerri Halliwell

 

 

 

Znaky typické pro hranatý obličej:

 • čelo, lícní kosti a čelisti jsou zhruba stejně široké
 • většinou vysoké čelo a úzká brada
Účesy vhodné pro hranatý obličej
Snažte se zjemnit partie kolem čelistí. Ideální jsou asymetrické účesy působící bohatě a pěšinka na straně, která opticky ubere tváři na hranatosti. Vhodné jsou např. stupňovité účesy s boky sestříhanými do obličeje přes lícní kosti nebo jemné kudrliny či vlny rámující obličej, které změkčí hranaté rysy.
Čemu se vyhnout

Vyhněte se zarovnanému polodlouhému účesu, rovně střižené ofině a pěšince na střed.

Účesy celebrit s hranatým obličejem
Pokud máte hranatý obličej, pak vězte, že v tom nejste sama. Podívejte se, jak si se svými hranatými rysy poradily známe celebrity jako Sandra Bullock, Demi Moore, Brook Shields nebo modelka českého původu Paulina Porizkova.
Sandra Bullock Demi Moore Brooke Shields

 

 

 

 

Typické znaky pro srdcovitý obličej:

 • obličej je nejširší v oblasti čela
 • je užší v oblasi čelistí
Účesy vhodné pro srdcovitý a trojúhelníkový obličej
Volte ofinu a účesy, které pomohou skrýt Vaše čelo a přidají na bohatosti v dolní části obličeje kolem brady. Slušet Vám budou vrstvené krátké sestřihy ve stylu Meg Ryan a účesy polodlouhé, končící kousek pod bradou. Dobrým řešením může být i trvalá, neboť kudrliny vždy přidávají na objemu v dolních partiích obličeje. Pokud chtete účes, který končí nad bradou, pak je ofina nezbytností. Při dlouhých rovných vlasech sestříhejte postupně pár předních pramínků v oblasti čelistí tak, aby mohly padat do obličeje.
Čemu se vyhnout

Vyhněte se pěšince česané středem, která opticky rozšiřuje čelo. Bohatý účes končící v úrovni tváří zase protáhne a zúží bradu. Vlasy nečesejte úplně z čela ani příliš do výšky, i příliš vysoký účes bradu protáhne a zešpičatí.

Účesy celebrit se srdcovitým obličejem
Inspirujte se účesy světově známých osobností!
 
Naomi Campbell Liv Tyler Lisa Kurdow  
     
Meg Ryan

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PORADTE

(jenn, 6. 4. 2012 0:02)

Dobry den, mam problem vybrat si spravny uces, s ktorym by som vyzerala aspon o nieco malinko lepsie nez takto. Mam velmi dlhu bradu do spicu plus vacsi nos tiez tak do spicu. Z profilu som velmi skareda a uz som si vsimla ze moje dlhe rovne uhladene vlasy tomu este dali :( je to otras, uz neviem co mam robit. Cokolovek so sebou spravim, cokolvek si obleciem, akokolvek pekne sa upravim, z profilu vyzeram hrozne. Ak chcete, poslem aj foto aby ste mali prehlad. Ta brada je naozaj otrasna plus ten nos z profilu strach. EXISTUJE TEDA PROSIM NIECO NA ,,ZJEMNENIE´´ toho profiloveho looku ? Nejaky uces, ktory by trosku opticky vylepsil ten moj ostry profil. SOM ZUFALA, prosim poradte mi :)

Re: PORADTE

(nikuška, 15. 2. 2013 10:07)

ahoj,ako si sa opisala dalo by sa to.len by si mala n sebe zapracovať z doplnkami.neviem si ťa uprimne prectaviť ale skus zapletany copik alebo copik.poradim ti:lakuj si nechty ak môžež,dbaj na svoju bleť a hlavne oblečenie.mali typ:čierne tričko a dzyny.ale zaleži aj na farbe vlasov.nezabudni na doplnky ale zase to neprežen.

Re: Re: PORADTE

(annie, 20. 2. 2013 17:09)

ahoj,volam sa anna kamaratky mi hovoria annie(eni).mala som podobne problemi ako ty dokazalo som to zmeniť. a teraz som v škole popularna,pačim sa chlapcom.ot tej doby som aj 2 zbalile bohužial jeden ma podvazdal obyčajnov blonckov ktora ma modri melir a je višia než ja a ma 17 rokov.druhi vzťah som zničila ja,ked chalan neveri tak treba sa rozisť.no ale ja musim pômoc tebe nie sebe.1 pravidlo nikti nepiž komentar o 0:2 je vidno ako sa nudiš.vlasky si daj do zapletaneho copu,davaj si na ne velky pozor neprefrbuj sa.zdrava pleť najdvôležitejšia vec.no a ked sa neda zmeniť vizor bud mila,priatelska a nebuc namyslena ver mi pomaha to.

XD

(konici-i, 12. 6. 2010 12:41)

Moc zajímavý článek máš hezu stránky xD

 

 


Mail listStatistiky

Online: 2
Celkem: 89967
Měsíc: 925
Den: 44